KURUMSAL

HAKKIMIZDA

Bursa Mutlu Yuva Derneği; bakıma muhtaç, yetim ve risk altındaki çocukları topluma kazandırmak amacıyla Bursa’da 12 Nisan 2013 tarihinde Prof. Dr. Mehmet Emin AY Başkanlığında, Bursalı hayırseverler tarafından yavrularımızın ‘kimse’si olmak yolunda faaliyetlerine başlamıştır.

Bursa Mutlu Yuva Derneği; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü, himayesi altına aldığı kimsesiz ve korunmaya muhtaç çocukların kalabalık yurt hayatının getirdiği olumsuz şartlarını iyileştirmek amacıyla çocukların ev ortamını yaşayarak,  komşuluk ve mahalle olgusunu öğrenebileceği, toplumla iç içe yaşayarak sosyal yaşamın sorumluluklarını öğrenebileceği ve hayata üreten bireyler olarak katılmalarını sağlamak amacıyla  5 – 6 çocuğun bir arada kaldığı, site içerisinde apartman dairelerinden oluşan çocuk evleri projesini desteklemektedir. Bu amaç kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile yaptığı protokol çerçevesinde çocuk evleri açmaktadır. 

Çocuk Evlerimizde 5-6 çocuk bir evde özenle seçilmiş ve yetiştirilmiş abla-ağabey gözetiminde sıcak ve huzurlu aile hayatına en yakın şekilde yaşamlarını sürdürmektedir. Derneğimiz, İstanbul, Bursa, Ankara, Yozgat, Diyarbakır ve Şanlıurfa olmak üzere 121 Çocuk Evi ile 600’den fazla kimsesiz ve korunmaya muhtaç çocuğumuzun kimsesi olmaya devam etmektedir.

Çocuklarımızın nitelikli okullara yönlendirerek, Eğitim ve Gelişim Merkezlerimizde sosyo-kültürel etkinliklerle, akademik destekle ve değerler eğitimi ile onların zamanın şartlarına uygun eğitim almış, kendi ayakları üzerinde duran, meslek sahibi, erdemli bireyler olması için çalışılmaktadır. 

Çocuklarımızın nitelikli okullara yönlendirerek, Yaşam Merkezlerimizde sosyo-kültürel etkinliklerle, akademik destekle ve değerler eğitimi ile onların zamanın şartlarına uygun eğitim almış, kendi ayakları üzerinde duran, meslek sahibi, erdemli bireyler olması için çalışılmaktadır. 

Mutlu Yuva  Derneği Türkiye genelinde Bursa’da 18,  İstanbul’da 65, Ankara’da 15, Yozgat’ta 5, Şanlıurfa 15, Diyarbakır 3 Çocuk evi ile hizmetlerine devam etmektedir.